Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Tuesday - 10. December 2019 - Radúz | zajtra Hilda

PIS.sk

Matej Krajňák dominuje v top karate súťažiach

Ďalšou z radu kvalitných súťaží, kde Krajňák potvrdil svoju formu, bolo Hungarian Open 2019, ktoré sa konalo dňa 09.11.2019 v Maďarsku. PRESOV KARATE KIDS získali z tohto ťažkého podujatia 6 medailí (1-3-2).

PRESOV KARATE KIDS opäť nesklamali a pod hlavičkou VÚKABU bodovali aj na tejto ťažkej nominačnej skúške a ako jeden z mála slovenských klubov, doniesli domov viac ako 5 cenných kovov. Opäť exceloval Matej Krajňák, ktorý dominoval na súťaži a vyhral po niekoľkýkrát prvé miesto z medzinárodnej súťaži. Kam Matej ide, tam berie cenné kovy a rastie z mladého Prešovčana nádejný športový talent. Matej má vynikajúce výsledky aj z motorických pohybových testov a potvrdzuje, že v svojom veku je na Slovensku výkonnosťou aj výsledkami jeden z najlepších.

Striebornú medailu ďalej získali aj Melánia Laciová, Veronika Jalowiczorová a Inga Salaganičová. Dievčatá potvrdili, že majú obrovské talenty. Bronzom sa môžu pochváliť Amália Jaššová a Marko Kašprišin. Kašprišin, ktorý je aj vášnivým bežcom a Sparťanom. Boje o 3. miesto prehrali Laci, Bryndzová a Jalowiczor. Napriek tomu ani ostatní členovia z PRESOV KARATE KIDS na tejto ťažkej skúške nesklamali a zabojovali za Prešov.

Následne PRESOV KARATE KIDS cestovali na 2. kolo SR pohára kadetov a juniorov do Šurian, a to dňa 16.11. 2019. JUNIOR PREŠOV skončil danú súťaž so ziskom 4 medailí (1-0-3). Výprava PRESOV KARATE KIDS, z ktorej sme mali menšiu polovicu skúsenejších pretekárov, cestovala do Šurian s cieľom zopakovať super výsledky z 1.kola Slovenského pohára z Košíc. Popri tom žiaril Manuel Laci, ktorý v kumite dominoval nad súpermi s obrovskou prevahou. Kvalitné výkony podali aj Salaganičová, Jalowiczorová a Simko, ktorí priniesli z juhu Slovenska bronzové medaily. Ostatní z PRESOV KARATE KIDS zabojovali, ale nestačilo to výkonmi na medailu. Kombinácia pravidelných tréningov a nasadenia dobudúcna prinesie určite pocity šťastia na medailových pozíciach.

Výsledky PRESOV KARATE KIDS:

Ďalšími súťažami, kde sa výpravy PRESOV KARATE KIDS zúčastnili v poslednej dobe, boli aj súťaže v Chorvátsku, Českej republike a na Slovensku v Trstenej. Tam podávali super výkony súrodenci Jalowiczorovci a Michaela Bryndzová, ktorí na daných podujatiach získali niekoľko medailových ocenení. Za zmienku stojí najmä súťaž Karate cup 2019 v Chorvátsku, v Slavónskom Brode, ktorá sa konala dňa 20.10.2019. PRESOV KRATE KIDS získali 5 medailí (1-2-2) pre Prešov. Turnaj bol mimoriadne kvalitne obsadený a Prešovčania sa opäť v konkurencii nestratili a vybojovali tieto výsledky:

Veronika Jalowiczorová: 14-15, -47kg - 1. miesto
Marko Jalowiczor: 16-17, -68kg - prehra o 3. miesto
Alexandra Šofráneková: 12-13, +50kg - 3. miesto
Michaela Bryndzová: 16-17, +59kg - 3. miesto