Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Tuesday - 10. December 2019 - Radúz | zajtra Hilda

PIS.sk

Prešovské POhodové Vianoce odštartovali koncertom skupiny Komajota

V centre mesta sa oficiálne začal program Prešovských POhodových Vianoc, ktoré pokračujú v tradícii Prešovských vianočných trhov. O zábavu ľudí na Hlavnej ulici sa postarala skupina Komajota, sviatočnú atmosféru dotvárala vianočná výzdoba.

Centrum Prešova sa dnes rozžiarilo do vianočných farieb. V podvečer na Katarínu sa po prvýkrát v tomto roku rozsvietila vianočná výzdoba na Hlavnej ulici a po pešej zóne sa začala šíriť vôňa tradičných dobrôt a obľúbených horúcich nápojov z vianočných stánkov. V rámci Prešovských POhodových Vianoc je ich tento rok otvorených rovných 80. Nechýbajú v nich rôzne gastronomické špeciality a chutné nápoje, ale aj vianočný tovar ako napríklad adventné vence, ikebany, betlehemy, sviečky, výrobky z dreva, oblečenie a množstvo ďalších výrobkov.

Program Prešovských POhodových Vianoc oficiálne odštartoval koncertom skupiny Komajota. „Vianočné trhy v Prešove sú pre mňa spojením dvoch vecí, ktoré mám najradšej: Prešova a Vianoc. Aj preto som veľmi rád, že sme mohli koncertovať na domácej pôde. Atmosféru na vianočných trhoch totiž vytvárajú práve Prešovčania. Už sa teším na ochutnávku vareného vína. Verím, že v centre Prešova bude aj pred príchodom tohtoročných Vianoc príjemná nálada.“ Uviedol líder kapely Komajota Martin Husovský. Z pódia na Hlavnej ulici zazneli všetky veľké hity vrátane obľúbenej piesne Mesto v nás. Tá na prešovskom koncerte nemohla chýbať. „Je to pieseň, ktorá hovorí, že toto mesto si nosí každý z nás v sebe a myslím si, že v prenesenom zmysle sa hodí aj do tohto sviatočného obdobia, “ dodal Husovský.

Program Prešovských POhodových Vianoc bude pokračovať až do 23.12. 2019. Už 6. decembra sa môžete tešiť na veľkolepú Mikulášsku nádielku, súčasťou ktorej bude aj rozsvietenie vianočného stromčeka pri konkatedrále sv. Mikuláša. Do vianočnej ponuky čoskoro pribudne aj tradičný primátorský punč s charitatívnou myšlienkou. Výťažok z predaja punču poputuje pre občianske združenie Výchova zdravej rodiny. Obľúbený nápoj si môžete vychutnať z tematicky ladených porcelánových hrnčekov a podporiť tak ekologický koncept Prešovských POhodových Vianoc, ktoré sú tento rok bez plastového riadu.

 
  26.11.2019 | Pridal: Michaela Svatová | Mesto Prešov | zobrazené: 307 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS