Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Tuesday - 10. December 2019 - Radúz | zajtra Hilda

PIS.sk

Prešovské POhodové Vianoce budú ekologickejšie a plné zábavy

Prešovské vianočné trhy sa tento rok zmenia na Prešovské POhodové Vianoce. Predvianočný program v centre mesta sa začne už 25. novembra na Hlavnej ulici.

V meste Prešov vrcholia prípravy na vianočné trhy. Prešovská radnica a PKO Prešov tento rok v spolupráci s OOCR Región Šariš a Sky rádiom pripravili nový koncept tohto obľúbeného podujatia, ktorý ponesie názov Prešovské Pohodové Vianoce. Slávnostné zahájenie podujatia je naplánované 25. novembra 2019 o 16:00. V rámci otváracieho programu sa môžu návštevníci tešiť na koncert kapely Komajota na Hlavnej ulici pri zastávke MHD.

Súčasťou Prešovských POhodových Vianoc bude tento rok 80 stánkov. Návštevníci si budú môcť pochutnať na rôznych gastronomických špecialitách a chutných nápojoch až v 29 stánkoch. Chýbať nebude ani primátorský punč s charitatívnou myšlienkou. Z vianočných trhov v Prešove úplne zmiznú plastové riady, čím sa podčiarkne ich tohtoročný ekologický rozmer. Nápoje sa budú podávať iba v papierových pohároch a všetky príbory na jedlo budú drevené. Návštevníci, ktorým obzvlášť záleží na ochrane prírody môžu namiesto papierových pohárov využiť porcelánové hrnčeky, ktoré sa budú dať zakúpiť za symbolickú cenu 2,50€ v každom stánku s nápojmi. Hrnčeky s motívom Prešovských POhodových Vianoc budú k dispozícii v troch farebných prevedeniach a môžu poslúžiť aj ako originálny suvenír alebo vianočný darček.

Úplnou novinkou bude zóna na sedenie s kapacitou 130 miest, ktorá sa bude nachádzať v blízkosti stánkov s občerstvením. Návštevníci si budú môcť vychutnať svoj obľúbený nápoj v ratanových kreslách, pričom k dispozícii budú mať aj teplé deky a ohrievače. Čarovnú atmosféru bude po celý čas dotvárať vianočná hudba. V ostatných 51 stánkoch nájdu ľudia vianočný tovar ako napríklad adventné vence, ikebany, betlehemy, sviečky, výrobky z dreva, oblečenie a množstvo ďalších výrobkov. Medzi nimi budú aj štyri nadačné stánky, kde si návštevníci môžu zakúpiť originálne výrobky, ktoré budú ponúkať rôzne neziskové organizácie, či občianske združenia.

Počas mikulášskeho týždňa v centre mesta pribudne netradičná alej vianočných stromčekov. Zdobiť ich budú deti z prešovských základných škôl v rámci súťaže o najkrajší vianočný stromček. Odmenou pre všetky deti bude veľkolepá Mikulášska nádielka 6. decembra 2019 na pešej zóne. Malí Prešovčania sa môžu tešiť na Uja Ľuba, Detskú diskotéku a Veľkú Mikulášsku hru. Vyvrcholením mikulášskeho večera na Hlavnej ulici bude rozsvietenie vianočného stromčeka pri konkatedrále sv. Mikuláša. Počas ďalších dvoch piatkov pred Vianocami 13. a 20. decembra vystúpi na pódiu v centre mesta s vianočným programom Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša a CVČ Ebony.

Návštevníci Prešovských POhodových Vianoc sa môžu tešiť aj na pestrý sprievodný program, ktorého dejiskom bude Floriánova ulica.

27.11.2019: burza kníh pri Caraffovej väznici s názvom „Podaj ďalej knihu na Vianoce, “ organizujú OZ Podaj Ďalej v spolupráci s Libresso book & coffee

8.12.2019: muzikálová rozprávka v Caraffovej väznici „Ako sa čertík pomocníkom stal, “ organizuje divadlo Crocus

13.12.2019: Zimné hand - made trhy pri Caraffovej väznici a Obrátený adventný kalendár, ktorý môžete pomôcť naplniť potravinami a pomôcť tak ľudom bez domova, organizuje OZ Podaj ďalej

14.12.2019: Prešovský Mikulášsky beh na Hlavnej ulici

Prešovské POhodové Vianoce potrvajú do 23. decembra, pričom viaceré stánky zostanú otvorené až do 31. decembra, kedy je naplánovaný bohatý silvestrovský program. Počas posledných hodín starého roka budú ľudí na Hlavnej ulici zabávať Heľenine oči, Chiki Liki Tu-a a Šarišanci. O polnoci nebude chýbať novoročný ohňostroj, ktorý potrvá 7 minút.

 
  14.11.2019 | Autor: Vladimír Tomek | Mesto Prešov | zobrazené: 285 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS