Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Tuesday - 10. December 2019 - Radúz | zajtra Hilda

PIS.sk

Filmy, ktoré zmenia váš pohľad na svet, prichádzajú do Prešova

Nadmerná spotreba, neuvedomelé správanie, neúcta k prostrediu, negatívny dopad priemyselného pokroku v kontraste s nedotknutou divočinou, prírodou, ktorá je dokonalým architektom a zároveň tichým svedkom zániku. Filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm prináša v stredu a štvrtok 13. - 14. novembra 2019 do klubu Stromoradie dokumentárne filmy, ktoré vás motivujú k zmene.

Festivalové podujatie v Prešove víta aj primátorka mesta Andrea Turčanová: „Filmový festival Ekotopfilm sa v Prešove stal tradíciou a teší ma, že aj tento rok bude súčasťou kultúrneho života v našom meste. V Prešove sa v tomto roku zrealizovalo množstvo dobrých projektov, ktoré majú ambíciu prispieť k ochrane a skvalitneniu životného prostredia v meste. Technické služby mesta Prešov v spolupráci so spoločnosťou Natur-Pack spustili kampaň, ktorá má za cieľ vzdelávať Prešovčanov v oblasti separovania odpadov. Na Františkánskom námestí zas vznikla Včelia záhrada, ktorá chráni včelie spoločenstvá. Počas leta sa dokonca v Prešove historicky po prvýkrát uskutočnil aj jedinečný komunitný festival POmišaj, ktorý bol zameraný na osvetu o udržateľnom spôsobe života. Verím, že Ekotopfilm prispeje k rozvoju ďalších environmentálnych aktivít v Prešove.“

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm odštartuje v stredu a štvrtok ráno 13. - 14. novembra 2019 v Kine Scala programom pre vopred prihlásené základné a stredné školy. V rámci Junior festivalu sa deti pomocou filmového plátna a sprievodných aktivít naučia, ako chrániť životné prostredie.

Festival pokračuje večerným programom pre širokú verejnosť. Filmový program od 16.00 do 21.30 hod. prináša široké spektrum tém. Nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky, novodobej Johanky z Arku.

Program je doplnený o diskusie Domácnosť bez odpadov, kde sa návštevníci v stredu o 18.00 hod. vďaka Braňovi Moňokovi dozvedia viac o tom, ako predchádzať vzniku odpadov a ako ich správne triediť, keď už raz našli cestu do našich domovov. V diskusii Kde bolo, tam bude! Turistikou k rozprávkovému Slovensku sa návštevníci vo štvrtok o 18.00 hod. vďaka Zuzane Burdovej z Aevis n.o. a Anne Sliackej zo štátneho podniku Lesy SR dozvedia viac o prírodnom turizme.

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm na Slovensko každoročne prináša široký výber celosvetovo oceňovaných dokumentárnych filmov zahraničnej i domácej produkcie. V rámci celoročnej TOUR je snahou organizátorov prostredníctvom dokumentárnych snímok a sprievodných aktivít zvyšovať v regiónoch Slovenska environmentálne povedomie. „Festivalové filmy ukazujú nielen krásu a moc prírody, odľahlé miesta doposiaľ nepoznačené ľudskou činnosťou, ale aj presný opak, negatívny dopad našej každodennej spotreby na životné prostredie. Ľudí však nechceme strašiť, chceme im priniesť informácie a motivovať ich k zmene, možno trošku varovať. Je potrebné sa poučiť zo zlých návykov a naštartovať v sebe zmenu, ‘‘ informuje o charaktere podujatia riaditeľ festivalu Peter Lím.

Vstup na festival je voľný.

Program: https://pis.sk/?c=14&id=9813&preview=1

 
  12.11.2019 | Pridal: Michaela Svatová | Mesto Prešov | zobrazené: 327 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS