Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Monday - 18. November 2019 - Eugen | zajtra Alžbeta

PIS.sk

Stačilo zasvietiť a bolo by nešťastie na svete

V sobotu ( 03.11.2019 ) popoludní bola hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov- Sever vyslaná na preverenie oznámenia, že na Ul. Prostejovskej v Prešove uniká plyn. Túto udalosť na políciu oznámil samotný správca bytového domu.

Po príchode na miesto bolo cítiť značný zápach plynu, plyn unikal z bytu na 4. poschodí. Hliadka už cestou k bytu otvárala všetky okná, aby došlo k zriedeniu plynu so vzduchom a tým k zníženiu možnej explózie. Pracovník plynární, ktorý už bol na mieste zavrel hlavný prívod plynu a konštatoval, že v byte je tak veľa plynu, že už pri zapnutí svetla, môže dôjsť k explózii! Členovia hliadky teda neváhali a v zmysle zákona o Policajnom zbore, otvoril byt. Vstúpili doň a ihneď otvorili všetky okná. Bolo zistené, že na plynovej varnej doske bol otvorený regulátor otvorenia plynu, no na varnej doske nebolo žiadne teleso, ktoré by odoberalo teplo. Vyrozumení boli všetci prítomní obyvatelia domu. 68 ročná majiteľka bytu v tom čase nebola doma. V čase tohto ohrozenia bolo v obytnom dome 25 osôb.

Týmto nedbalým konaním boli všetky prítomné osoby vystavené nebezpečenstvu smrti, alebo ťažkej ujmy na zdraví, taktiež mohlo dôjsť ku škode na majetku a to veľkého rozsahu (prípadným výbuchom uniknutého zemného plynu). Poverený príslušník v prípade začal trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na jeden rok.

Nielen zamykať dvere na svojich príbytkoch, ale zatvárať aj prívod plynu po dovarení, či dopečení ! Chrániť majetok si tieto základné činnosti určite vyžaduje! Takýmto nedbalým konaním ohrozujete nielen seba, ale aj ďalších svojich spoluobčanov na živote, zdraví či majetku!

 
  4.11.2019 | Autor: Jana Ligdayová | Polícia a záchran... | zobrazené: 204 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS