Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Monday - 18. November 2019 - Eugen | zajtra Alžbeta

PIS.sk

PKO v Prešove oslávilo šesťdesiatku

Park kultúry a oddychu Prešov oslavuje v tomto roku krásne a výnimočné jubileum. Už 60 rokov je strediskom kultúrneho života v meste a jeho nádherná sála patrí medzi historické skvosty Prešova.

„Veľmi ma teší, že sa nám Park kultúry a oddychu úspešne darí udržiavať a stále obnovovať. Po nových oknách, streche a klimatizácii prišla na rad aj obnova fasády a nádvoria, čím sa vytvoril naozaj multifunkčný priestor, v ktorom si krásu a rozmanitosť domácej i zahraničnej kultúry môžu vychutnávať všetci Prešovčania aj návštevníci nášho mesta. Chcem sa poďakovať pani riaditeľke a všetkým zamestnancom, ktorí sa dennodenne starajú o to, aby sa kultúrny život v meste Prešov rozvíjal a oslovil čo najviac ľudí, " prihovorila sa prítomným primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Hosťom sa počas slávnostného večera prihovoril aj bývalý riaditeľ PKO Emil Chlapeček a súčasná riaditeľka Edita Hudáková.

Parku kultúry a oddychu v Prešove prišla k 60-tke poblahoželať a popriať veľa ďalších úspešných rokov aj prvá slovenská Superstar, Prešovčanka Katka Koščová, ktorá svojím zamatovým hlasom zaspievala slávnostné "živió" a niekoľko piesní z vlastného repertoáru.

Oslavu 60. narodenín PKO všetkým spríjemnili talentovaní mladí tanečníci z GRIMMY Dance Centre, ale aj prešovský klavirista Andy Belej v duete s husľovou virtuózkou Zuzanou Oráčovou.

Parku kultúry a oddychu v Prešove srdečne blahoželáme k jubileu a všetkým jeho zamestnancom prajeme veľa inšpirácie a úspešných rokov pri formovaní kultúrneho života v meste.

PKO Prešov zabezpečuje kultúrno – osvetovú činnosť, umožňuje občanom spoločenskú zábavu, vzdelávanie, usporadúva vystúpenia profesionálnych a amatérskych umelcov a skupín, telovýchovné a športové podujatia, súťaže, prehliadky a festivaly.

V správe PKO Prešov je okrem budovy Čierneho orla aj budova Caraffovej väznice na Floriánovej ulici, kultúrne strediská Družba, Centrum, Exnárova, Šváby, Solivar, Kino Scala a Záhradné kino na Masarykovej ulici.

Zriaďovacia listina Parku kultúry a oddychu v Prešove bola vydaná 10. októbra 1959 na základe rozhodnutia Mestského národného výboru v Prešove.

 
  31.10.2019 | Pridal: Redakcia PIS | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 275 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS