Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Monday - 18. November 2019 - Eugen | zajtra Alžbeta

PIS.sk

Hrad Šariš má novú atrakciu

Hrad Šariš ponúka svojim návštevníkom ďalšiu zaujímavosť. Turisti si môžu pozrieť okolie hradu cez ďalekohľad, ktorý je inštalovaný na najvyššom mieste hradu, na Donjone.

Mesto Veľký Šariš je členom Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) a každý rok má možnosť čerpať určitú sumu z jej rozpočtu. Pre rok 2019 sa mesto rozhodlo, že z tejto dotácie a z vlastných zdrojov bude financovať kúpu ďalekohľadu na Donjon na hrad Šariš.

“OOCR urobilo verejné obstarávanie, kúpilo ďalekohľad a uzavrelo zmluvu o využívaní ďalekohľadu. Pred pár dňami bol ďalekohľad dodaný a namontovaný na najvyššie miesto na Donjone, ” informoval správca hradu Ladislav Babuščák. Pomocou neho môžu návštevníci vidieť lepšie do širokého okolia a budú vidieť aj veci, ktoré voľným okom nie sú viditeľné. “Priblíženie ďalekohľadu je 20-krát. Jeho používanie je spoplatnené sumou 1,00 euro, ” uviedol L. Babuščák.

O túto novinku je za krátku dobu veľký záujem. “Ďalekohľad stál 2700 eur a bol zakúpený s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR, ” uviedol Branislav Švorc z OOCR.

Primátor mesta Viliam Kall sa z tejto novej atrakcie teší. "Verím, že aj takými malými krôčkami prilákame na náš hrad ešte viac turistov. O podporu turizmu v našom meste sa budeme usilovať naďalej. Hrad sa za posledné roky veľmi zatraktívnil. Veľa prác sa urobilo aj počas tohtoročnej sezóny, " dodal prvý muž mesta.

Slávnostné a oficiálne spustenie ďalekohľadu do prevádzky bolo v sobotu počas podujatia Cykloopekačka.

PARAMETRE ĎALEKOHĽADU:
- vyhliadkový ďalekohľad na mince 35x100
- typ: monokulár
- priemer objektívu objektívu (mm): 100
- zväčšenie (x): 35
- clona: 18
- minimálna prevádzková teplota: -30 ° C do + 70 ° C
- širokouhlé pozorovanie

 
  14.10.2019 | Pridal: Redakcia PIS | Tip na výlet | zobrazené: 623 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS