Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Wednesday - 20. November 2019 - Félix | zajtra Elvíra

PIS.sk

Úradníci vyčistili les od odpadkov

Dobrovoľnícke práce úradníkov, zamestnancov mestských organizácii či zamestnancov pivovaru Šariš pokračujú vo Veľkom Šariši znova. Tentokrát sa pustili do čistenia lesa v mestskej časti Kanaš. Po vyčistených zastávkach, natretí mostu, výsadbe kvetov, teraz vyzbierali množstvo odpadkov v lese.

“Nadviazali sme na tradíciu, ktorá bola založená Komunitnou nadáciou, pivovarom Šariš a mestom Veľký Šariš. Ukázalo sa, že má zmysel zapájať sa do jednotlivých dobrovoľníckych aktivít, kde si vieme sami skrášliť naše okolie, alebo rozvíjať aktivity, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby naše mesto bolo krajšie či ekologickejšie. Aj týmto spôsobom dávame dokopy ľudí, stmeľujeme ľudské vzťahy, zamestnanci úradu a mestských organizácii sa môžu spolu porozprávať a aj vzťahy na pracovisku sú potom lepšie, ” informoval primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall.

Dobrovoľníci vyzbierali množstvo odpadkov v lese v mestskej časti Kanaš. “Našli sme tu toho naozaj dosť. Od železa, plastov, sklo, hrnčeky, pneumatiky či vedrá, ” uviedla prednostka Mestského úradu Sylvia Hetmánková.

Dobrovoľníci prešli aj novým naučným chodníkom. “Tento chodník sme vytvorili pred troma rokmi a je na ňom desať informačných tabúľ, ” uviedol Rudolf Najsarek z organizácie Lesy Mesta Veľký Šariš. Aj tento chodník čistili dobrovoľníci od odpadkov.

Do tohto dobrovoľníckeho dňa sa zapojila aj Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského, ktorá v rámci projektu a v spolupráci s mestom robila workshopy, semináre a rôzne edukačné aktivity. “Do tejto akcie sa opäť zapojila naša základná škola a práve tým, že prirodevedecká fakulta ukazovala žiakom faunu, flóru a hovorili im o tom, ako chrániť naše životné prostredie, ” dodal primátor. Žiaci si v tento deň skrášľovali aj školský dvor hrabaním lístia či zbieraním odpadkov.

TEXT K FOTO:
Dobrovoľníci vyzbierali v lese niekoľko vriec odadov. Mesto Veľký Šariš bude v podobných akciách pokračovať aj v budúcnosti.
Rudolf Najsarek z organizácie Lesy Mesta Veľký Šariš hovoril dobrovoľníkom čo všetko sa môžu dozvedieť na náučnom chodníku Stráže.
Do dobrovoľníckeho dňa vo Veľkom Šariši sa zapojila aj Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského rôznymi edukačnými aktivitami.

 
  11.10.2019 | Autor: Veronika Lazoríková | Spoločnosť | zobrazené: 615 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS