Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Monday - 18. November 2019 - Eugen | zajtra Alžbeta

PIS.sk

Veľké zmeny na prešovských parkoviskách uľahčia Prešovčanom život

Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú o niekoľko mesiacov historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Mesto zadefinovalo nové pravidlá týkajúce sa systému parkovania vo všeobecne záväznom nariadení, ktoré vstúpi do platnosti 1. júla 2020.

Naším cieľom je ponúknuť obyvateľom moderný, účinný a efektívny systém statickej dopravy, ktorý bude dlhodobo spĺňať potreby a očakávania všetkých obyvateľov. Bez zavedenia regulácie by naďalej dochádzalo k neustálej obsadenosti parkovísk nad rámec ich kapacity. V súčasnosti opakovane dochádza k situáciám, keď obyvatelia bytových domov nemajú kde zaparkovať svoje autá a na parkoviskách vzniká chaos.

Nachádzame sa v období príprav na zavedenie novej parkovacej politiky s cieľom urobiť poriadok na parkoviskách v celom meste a zjednodušiť tak Prešovčanom život. Zavedením regulovaného parkovania a zavedením parkovacích miest pre rezidentov a návštevníkov jednotlivých zón sa zlepšia podmienky pre obyvateľov bytových domov, ktorí vlastnia osobné autá. V nemalej miere k tomu prispejú aj novopostavené parkovacie miesta vo všetkých častiach mesta. Od roku 2016 do konca roka 2018 ich v Prešove pribudlo 1200. Okrem toho má radnica v pláne vybudovať ďalších 900 parkovacích miest, vďaka ktorým sa vyrovná bilancia potrebného počtu parkovacích miest pre rezidentov a počtu vozidiel rezidentov pri bytových domoch.

V súčasnosti je regulácia statickej dopravy zavedená iba v centre mesta. Nová koncepcia parkovania však bude platiť na území celého mesta s výnimkou štvrtí individuálnej bytovej výstavby, ktoré nie sú poznačené enormnou dopravnou záťažou. Regulácia bude realizovaná na všetkých verejných komunikáciách a parkoviskách, ktoré sú v majetku mesta, alebo budú na tento účel vybudované. S reguláciou statickej dopravy pri bytových domoch na jednotlivých sídliskách je spojené zavedenie plateného parkovania na vymedzenom území mesta Prešov. To bude rozdelené na 17 zón, v ktorých bude platiť šesť tarifných pásiem.

Systém plateného parkovania bude zavádzaný postupne v tých zónach, ktoré na to budú organizačne a materiálno-technicky pripravené. Ako prvé príde na rad spomínané centrum mesta, kde je podobný systém zavedený už teraz.

V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch budeme majiteľov vozidiel na web stránke mesta postupne informovať ako bude systém plateného parkovania fungovať a aké výhody im prinesie. Zároveň im vysvetlíme všetky dôležité pojmy, aké sú rozdiely medzi zónou a tarifným pásmom, a tiež to aké bude ich rozdelenie podľa ulíc. Prešovčania sa dozvedia aj všetko o cenách. Predstavíme typy parkovacích kariet, vysvetlíme aký je rozdiel medzi parkovacou kartou a parkovacím lístkom, aké budú časy spoplatnenia parkovísk, ale aj to aké formy úhrady budú môcť ľudia využiť.

 
  10.10.2019 | Pridal: Redakcia PIS | Mesto Prešov | zobrazené: 654 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS